×
  Teklif İste
  Whatsap Mesaj
Select Enerji Ltd. Şti.

Adres: Osman Kavuncu Mahallesi, Osman Kavuncu Bulvarı No:225/C Kayseri   Melikgazi / Kayseri

Telefon
+90 352 502 03 05



info@selectenerji.com
Çatı Tipi GES Kurulum 
Bireysel Çatı GES

BİREYSEL ÇATI GES

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği ile artık bireysel olarak evinizin çatısına veya cephesine 10 KW'a kadar Güneş Enerjisine dayalı elektrik üretimi yapma hakkı tanınmıştır. Bu süreçte ihtiyacınız olan profesyonel bir firmadan danışmanlık alarak başvuru süreçlerini doğru bir şekilde tamamlayıp uygun projelendirme ile kurulumu yaparak kendi elektriğinizi üretmenizdir. Select Enerji, Bireysel Çatı GES projelerinde müşterilerine A’dan Z’ye her konuda “en iyi ürün, en iyi fiyat” bakış açısıyla en iyi hizmeti vermektedir.

 

BAŞVURU SÜRECİ

Bölgenizde faaliyette bulunan ilgili dağıtım şirketinin merkez veya görevlendirdiği ofisine gerekli evraklarla giderek kurulu gücünüzün %60’ına kadar kapasite için başvurabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken; başvuru, tüketim faturaları ve kurulum alanı arasında bir dengenin olmasıdır. Nitekim Sözleşme gücü yüksek ama tüketimi düşük bir firmanın amortisman süreci mahsuplaşma sonrası tüketim fazlası elektriğin satış fiyatı nedeniyle uzayacağı gibi alanı yetersiz firmanında yüksek bir güce kapasite alması kurulumu imkansız kılacaktır. Başvuru sürecinin iyi bir danışman veya firma ile yürütülmesi en doğru seçim olacaktır.

Başvuru ve sonrasındaki süreçler ortalama 2-3 ay sürmektedir. Başvurunuzu uygun bir şekilde yaptıktan sonra ilgili bölgenin kapasite yeterliliği olması durumunda çağrı mektubunuz onaylanacaktır. Bu çağrı mektubu ile 2(iki) yıl içerisinde projenin tamamlanıp kabulünün yapılması gerekmektedir.

 

ANALİZ, PROJELENDİRME VE KURULUM

  1. Analiz

Firmamız uluslararası yetkinliği kanıtlanmış lisanslı analiz programları , yetkinliği ve tecrübesi ile çatınıza uygun tasarımı yaparak hızlı bir şekilde analiz imkanı sunmaktadır. Bu analiz ile size uygun proje teklifini sunmaktadır.

  1. Başvuru Süreci

Firmamıza vereceğiniz vekaletname ile proje başvuru süreci tarafımızca profesyonel ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu süreçte firmamızın sizin için atadığı proje danışmanınız  gerekli evrakları tamamlayarak başvurunuzun şeffaf ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Proje Onay oranımız %100'dür.

  1. Projelendirme

Teknik adımların detaylandırılması ile uygulamanın TEDAŞ GES yönetmeliklerine uygun şekilde uygulama alanına yerleştirilmesi bu aşamada gerçekleştirilmektedir. Genel Yerleşim, Tek-Hat ve  Topraklama Projeleri firmamız tarafından hazırlanarak onay süreçleri tarafımızca yönetilmektedir. Firmamız müşterilerine vermiş olduğu projelendirme hizmetlerinde özellikle fayda-maliyet hesabı temel prensibi ile hareket etmektedir. Bu ise amortismanı doğrudan etkilemektedir.

  1. Kurulum, Kabul ve Devreye Alma;

Proje onayı ile beraber proje hızlı bir şekilde hayata geçirilerek uygulama tamamlanmaktadır. Kurulum sonrası gerekli testler yapıldıktan sonra kabul başvurusu yapılmaktadır. Kabul için TEDAŞ'ın yetkilendirdiği ilgili dağıtım şirketi alana gelip proje uygulamasının teknik onayını vermesi ile sistem devreye alınmaktadır. 

  1. Takip ve Yönetim;

Santral kabul yapıldıktan sonra üretime geçmesi ile birlikte düzenli olarak takip, kontrol ve analiz edilmelidir. Bu nedenle firmamız bütün inverterleri mevcut internet ağına dahil ederek uzaktan izlenebilir hale getirmektedir.

Adres:     Osman Kavuncu Mahallesi, Osman Kavuncu Bulvarı No:225/C Kayseri  Melikgazi / Kayseri
Telefon:  +90 352 502 03 05
Mail:       info@selectenerji.com

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır http://www.selectenerji.com
Web tasarım Adosoft Yazılım
E-Bülten Üyeliği